Bayi Olmak İstiyorum

 

 

XML Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Başvurunuzu [email protected] adresine mail yolu ile yapabilirsiniz. Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi) tamamlanarak is ortaklığınız aktif edilmektedir. Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Dropshipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depoda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

SİPARİŞ


Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen is ortağı giriş bilgileriniz ile "www.vipmoto.net" adresimizden giriş yaparak siparişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 15:00 a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 15:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargolamalar maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparişiniz sırasında Kredi Kartı ile ve Havale seçeneği ile yapmanız gerekmektedir.

Siparişiniz esnasında teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi girebilirsiniz.

E-PAZARLARDAN YAPILAN SATIŞLARDA ANLAŞMALI KARGO ÜZERİNDEN GÖNDERİM

n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com v.b. sitelerden yaptığınız satışlar için kargo anlaşma kodunu ve kargo firmasını açıklamalar bölümüne yazmanız yeterli olacaktır.

KAR MARJI

Tarafınıza verilecek olan XML çıktısında Bayi ve son kullanıcı fiyatları ayrı ayrı verilmektedir. Çeşitli dönemlerde sizler için hazırladığımız kampanyalar sayesinde sizde müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz.%15 ile %35 arasında kar marjı değişmektedir. Fiyatı kendi satış marjlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

FATURALANDIRMA

Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları sipariş gününde kesilmektedir.

İADE ve GARANTİ ŞARTLARI


Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit ya da kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.

XML TEDARİĞİ ve KULLANIMI

Aldığınız XML hizmetini sadece vereceğiniz IP üzerinde konumlanan tek domain üzerinden kullanma hakkı verilmiştir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. Ön ödeme 1500 TL alınmaktadır. Bu ödeme XML kullanım ücretidir. Her yıl yenilenmektedir.

Ayrıca müşterilerinizin siparişlerini direk müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür.